B82464G4103M000
DigiKey Part Number
495-1796-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1796-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1796-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82464G4103M000
Description
FIXED IND 10UH 3.4A 30 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.4 A 30mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82464G4103M000 Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
22MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
3.5A