ASPI-104S-100M-T
DigiKey Part Number
535-ASPI-104S-100M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPI-104S-100M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPI-104S-100M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPI-104S-100M-T
Description
FIXED IND 10UH 3.8A 35 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.8 A 35mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPI-104S-100M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
4.4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
35mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.398" L x 0.394" W (10.10mm x 10.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)