SRU1048-100Y | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRU1048-100Y |
Description | FIXED IND 10UH 4.5A 18.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.5 A 18.5mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRU1048-100Y Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 18.5mOhm |
Series | Q @ Freq 26 @ 7.96MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 16MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±30% | Size / Dimension 0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.201" (5.10mm) |
Current - Saturation (Isat) 3.7A | Base Product Number |