SM12B-SURS-TF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
JST Sales America Inc.
In Stock: 2.500
Datasheet
Similar
Adam Tech
In Stock: 0
Datasheet
Aces Connectors
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 191
Connector Header Surface Mount, Right Angle 12 position 0.031" (0.80mm)
SM12B-SURS-TF(LF)(SN)
SM12B-SURS-TF(LF)(SN)
SM12B-SURS-TF
DigiKey Part Number
455-SM12B-SURS-TFTR-ND - Tape & Reel (TR)
455-SM12B-SURS-TFCT-ND - Cut Tape (CT)
455-SM12B-SURS-TFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM12B-SURS-TF
Description
CONN HEADER SMD R/A 12POS 0.8MM
Detailed Description
EDA/CAD Models
SM12B-SURS-TF Models
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Insulation Height
0.069" (1.75mm)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Current Rating (Amps)
0.2A, 0.5A
Voltage Rating
30V