Image for A16XSR16XSR36R203B is not available
A16XSR16XSR36R203B
DigiKey Part Number
A16XSR16XSR36R203B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A16XSR16XSR36R203B
Description
JUMPER 16XSR-36S - 16XSR-36S 8"
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.667' (203.20mm, 8.00")
Pitch - Connector
0.024" (0.60mm)
Series
Length
0.667' (203.20mm, 8.00")