Image for A16XSR16XSR36R152B is not available
A16XSR16XSR36R152B
DigiKey Part Number
A16XSR16XSR36R152B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A16XSR16XSR36R152B
Description
JUMPER 16XSR-36S - 16XSR-36S 6"
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
Pitch - Connector
0.024" (0.60mm)
Series
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")