ESD1LIN24DYFRQ1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESD1LIN24DYFRQ1 |
Description | TVS DIODE 24VWM 37VC SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 37V (Typ) Clamp 4.3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESD1LIN24DYFRQ1 Models |
Category | Power Line Protection No |
Mfr | Applications CAN |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 2.3pF @ 1MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) |
Type Zener | Grade Automotive |
Bidirectional Channels 1 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V (Max) | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 35.5V | Package / Case SC-76, SOD-323 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 37V (Typ) | Supplier Device Package |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.3A (8/20µs) | Base Product Number |
Power - Peak Pulse 159W |