PESD27VV1BAX | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PESD27VV1BAX |
Description | TVS DIODE 27VWM 45VC SOD323 |
Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 45V Clamp 3A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power Line Protection No |
Mfr | Applications Telecom |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 14pF @ 1MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) |
Type Zener | Grade Automotive |
Bidirectional Channels 1 | Qualification AEC-Q101 |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 27V (Max) | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Breakdown (Min) 28V | Package / Case SC-76, SOD-323 |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45V | Supplier Device Package |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A (8/20µs) | Base Product Number |