TG-A1250-150-150-1.0
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-150-150-1.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-150-150-1.0
Description
THERM PAD 150MMX150MM GREEN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Green 150.00mm x 150.00mm Square
Category
Outline
150.00mm x 150.00mm
Manufacturer
t-Global Technology
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Color
Green
Part Status
Active
Thermal Conductivity
12.5W/m-K