TG-A1250-125-125-0.5
DigiKey Part Number
1168-TG-A1250-125-125-0.5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A1250-125-125-0.5
Description
THERM PAD 125MMX125MM GREEN
Detailed Description
Thermal Pad Green 125.00mm x 125.00mm Square
Category
Outline
125.00mm x 125.00mm
Thickness
0.0197" (0.500mm)
Thermal Conductivity
12.5W/m-K