SIT5021AI-2DE-33VM125.000000X
DigiKey Part Number
1473-30183-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-30183-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-30183-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5021AI-2DE-33VM125.000000X
Description
MEMS OSC VCTCXO 125.0000MHZ LVDS
Detailed Description
125 MHz VCTCXO LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Absolute Pull Range (APR)
±25ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA
Voltage - Supply
3.3V
Base Product Number
Frequency Stability
±5ppm