SMAJ30CA
DigiKey Part Number
SMAJ30CALFTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ30CALFCT-ND - Cut Tape (CT)
SMAJ30CALFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMAJ30CA
Description
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO214AC
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
48.4V Clamp 8.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
SMAJ30CA Models
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.3A
Series
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V