QSH-020-01-L-D-DP-A-K-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | QSH-020-01-L-D-DP-A-K-TR |
Description | CONN DIFF ARRAY RCP 40P SMD GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 4 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 40 Position Connector Differential Pair Array, Female Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | QSH-020-01-L-D-DP-A-K-TR Models |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Contact Finish Gold |
Part Status Active | Contact Finish Thickness 10.0µin (0.25µm) |
Connector Type Differential Pair Array, Female | Mated Stacking Heights 5mm, 8mm, 11mm, 14mm, 16mm, 19mm, 25mm |
Number of Positions 40 | Height Above Board 0.128" (3.25mm) |
Pitch 0.020" (0.50mm) | Base Product Number |