ANT1204F002R0433A
DigiKey Part Number
311-1570-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-1570-1-ND - Cut Tape (CT)
311-1570-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT1204F002R0433A
Description
RF ANT 433MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT1204F002R0433A Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Pulse Electronics
Return Loss
-6.5dB
Series
Gain
0.79dBi
Power - Max
1 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Height (Max)
0.063" (1.60mm)
Frequency Range
419MHz ~ 447MHz