ACAG1204-433-T
DigiKey Part Number
535-14490-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14490-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14490-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACAG1204-433-T
Description
RF ANT 433MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sigfox, Wi-Fi Chip Solder Surface Mount
EDA/CAD Models
ACAG1204-433-T Models
Digi-Reel®
Return Loss
-6.5dB
Gain
-1.72dBi
RF Family/Standard
General ISM, WiFi
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Height (Max)
0.063" (1.60mm)
Frequency Range
428MHz ~ 438MHz