BLE32SN120SH1L
DigiKey Part Number
490-BLE32SN120SH1LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-BLE32SN120SH1LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-BLE32SN120SH1LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLE32SN120SH1L
Description
FERRITE BEAD 12 OHM 1210 1LN
Detailed Description
12 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1210 (3225 Metric) 20A 0.6mOhm
EDA/CAD Models
BLE32SN120SH1L Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
0.6mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.087" (2.20mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Impedance @ Frequency
12 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
20A