MPZ2520SPH070ATD25
DigiKey Part Number
445-MPZ2520SPH070ATD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MPZ2520SPH070ATD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MPZ2520SPH070ATD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ2520SPH070ATD25
Description
FERRITE BEAD 7 OHM 1008 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1008 (2520 Metric) 12A 1.25mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.25mOhm
Manufacturer
TDK
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Impedance @ Frequency
7 Ohms @ 100 MHz
Features
Automotive
Current Rating (Max)
12A