IXTA130N10T-TRL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
IXYS
In Stock: 703
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 680
Datasheet
Similar
Infineon Technologies
In Stock: 0
Infineon Technologies
In Stock: 0
Rohm Semiconductor
In Stock: 265
N-Channel 100 V 130A (Tc) 360W (Tc) Surface Mount TO-263AA
IXTA130N10T-TRL
DigiKey Part Number
IXTA130N10T-TRLTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IXTA130N10T-TRL
Description
MOSFET N-CH 100V 130A TO263
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
104 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±30V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
5080 pF @ 25 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
360W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Supplier Device Package
TO-263AA
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
9.1mOhm @ 25A, 10V