RSJ650N10TL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RSJ650N10TL |
Description | MOSFET N-CH 100V 65A LPTS |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 100 V 65A (Ta) 100W (Tc) Surface Mount LPTS |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RSJ650N10TL Models |
Category | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 260 nC @ 10 V |
Mfr | Vgs (Max) ±20V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 10780 pF @ 25 V |
Part Status Active | Power Dissipation (Max) 100W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature 150°C (TJ) |
Technology | Grade Automotive |
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V | Qualification AEC-Q101 |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Mounting Type Surface Mount |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4V, 10V | Supplier Device Package LPTS |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9.1mOhm @ 32.5A, 10V | Package / Case |
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 1mA | Base Product Number |