G125-MV11005M2P
G125-MV11005M2P
Harwin Gecko Screw-Lok Series | Digi-Key Daily
G125-MV11005M2P
DigiKey Part Number
952-3631-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-MV11005M2P
Description
CONN HEADER VERT 10POS 1.25MM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 10 position 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-MV11005M2P Models
Category
Termination
Solder
Mfr
Fastening Type
Threaded
Series
Contact Length - Post
0.118" (3.00mm)
Packaging
Bulk
Insulation Height
0.193" (4.90mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Current Rating (Amps)
2A