G125-2241096F1
G125-2241096F1
Harwin Gecko Screw-Lok Series | Digi-Key Daily
G125-2241096F1
DigiKey Part Number
952-3639-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G125-2241096F1
Description
CONN RCPT HSG 10POS 1.25MM
Detailed Description
10 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Green 0.049" (1.25mm)
EDA/CAD Models
G125-2241096F1 Models
Row Spacing
0.049" (1.25mm)
Packaging
Bulk
Features
Jackscrews, Mounting Flange, Polarizing Key
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Pitch
0.049" (1.25mm)