403C11A19M20000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Similar
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
TXC CORPORATION
In Stock: 546
TXC CORPORATION
ECS Inc.
ECS Inc.
In Stock: 1
19.2 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
403C11A19M20000
DigiKey Part Number
403C11A19M20000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
403C11A19M20000
Description
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
19.2 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)