SRP4030FA-3R3M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SRP4030FA-3R3M |
Description | FIXED IND 3.3UH 6.6A 28.6 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.6 A 28.6mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SRP4030FA-3R3M Models |
Category | DC Resistance (DCR) 28.6mOhm Max |
Mfr | Q @ Freq 10 @ 100kHz |
Series | Frequency - Self Resonant 28MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 4.8A | Base Product Number |