CSEB0430H-3R3M
DigiKey Part Number
4044-CSEB0430H-3R3MTR-ND - Tape & Reel (TR)
4044-CSEB0430H-3R3MCT-ND - Cut Tape (CT)
4044-CSEB0430H-3R3MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSEB0430H-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 7.1A 25.5 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 7.1 A 25.5mOhm Max 2-SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSEB0430H-3R3M Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
25.5mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2-SMD
Inductance
Supplier Device Package
0430
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)
Current - Saturation (Isat)
8.2A