SRF0905-471Y
DigiKey Part Number
SRF0905-471YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0905-471YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0905-471YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0905-471Y
Description
CMC 470UH 1.1A 2LN 1 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 2 MHz 1.1A DCR 140mOhm
EDA/CAD Models
SRF0905-471Y Models
Category
Current Rating (Max)
1.1A
DC Resistance (DCR) (Max)
140mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.209" (5.30mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 2 MHz
Inductance @ Frequency
470 µH @ 100 kHz