SRF0905-202Y
DigiKey Part Number
SRF0905-202YTR-ND - Tape & Reel (TR)
SRF0905-202YCT-ND - Cut Tape (CT)
SRF0905-202YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF0905-202Y
Description
CMC 2MH 600MA 2LN 3 KOHM SMD
Detailed Description
2 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 3 kOhms @ 1 MHz 600mA DCR 420mOhm
EDA/CAD Models
SRF0905-202Y Models
Category
Current Rating (Max)
600mA
DC Resistance (DCR) (Max)
420mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.362" L x 0.236" W (9.20mm x 6.00mm)
Height (Max)
0.209" (5.30mm)
Impedance @ Frequency
3 kOhms @ 1 MHz
Inductance @ Frequency
2 mH @ 100 kHz