ASDMB-24.000MHZ-LC-T
DigiKey Part Number
535-11728-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-11728-1-ND - Cut Tape (CT)
535-11728-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASDMB-24.000MHZ-LC-T
Description
MEMS OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASDMB-24.000MHZ-LC-T Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
16mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)