ABLS-25.000MHZ-B2F-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABLS-25.000MHZ-B2F-T |
Description | CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 40 Ohms HC-49/US |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ABLS-25.000MHZ-B2F-T Models |
Category | Load Capacitance 18pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -20°C ~ 70°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 25 MHz | Supplier Device Package HC-49/US |
Frequency Stability ±50ppm | Size / Dimension 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) |
Frequency Tolerance ±20ppm | Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm) |