TC164-JR-0733RL
DigiKey Part Number
TC164J-33TR-ND - Tape & Reel (TR)
TC164J-33CT-ND - Cut Tape (CT)
TC164J-33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC164-JR-0733RL
Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 1206
Detailed Description
33 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
TC164-JR-0733RL Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
33
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Power Per Element
62.5mW