TC164-JR-0710KL
DigiKey Part Number
TC164J-10KTR-ND - Tape & Reel (TR)
TC164J-10KCT-ND - Cut Tape (CT)
TC164J-10KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC164-JR-0710KL
Description
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 1206
Detailed Description
10k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
TC164-JR-0710KL Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Power Per Element
62.5mW