NT0603BRD0713K3L
DigiKey Part Number
13-NT0603BRD0713K3LTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-NT0603BRD0713K3LCT-ND - Cut Tape (CT)
13-NT0603BRD0713K3LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NT0603BRD0713K3L
Description
RES THIN FILM 0.10% 3/20W 13.3K
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13.3 kOhms ±0.1% 0.15W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)