HAS350M12BM3
DigiKey Part Number
1697-HAS350M12BM3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HAS350M12BM3
Description
MOSFET 2N-CH 1200V 350A
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 1200V (1.2kV) 350A Chassis Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HAS350M12BM3 Models
Category
Drain to Source Voltage (Vdss)
1200V (1.2kV)
Manufacturer
Wolfspeed, Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
350A