T55D107M025C0060
DigiKey Part Number
718-2173-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2173-1-ND - Cut Tape (CT)
718-2173-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T55D107M025C0060
Description
CAP TANT POLY 100UF 25V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
83 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 2917 (7343 Metric) 60mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T55D107M025C0060 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
100 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V