594D687X06W3R2T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 605
Upgrade
680 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3 V 2824 (7260 Metric) 45mOhm
594D687X06W3R2T
DigiKey Part Number
594D687X06W3R2T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
594D687X06W3R2T
Description
CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2824
Detailed Description
EDA/CAD Models
594D687X06W3R2T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.148" (3.75mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V