594D687X0010R2T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 594D687X0010R2T |
Description | CAP TANT 680UF 20% 10V 2824 |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 680 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2824 (7260 Metric) 45mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 594D687X0010R2T Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 45mOhm |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2824 (7260 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.148" (3.75mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code R |
Voltage - Rated 10 V | Features General Purpose |