SMF14A-E3-08
DigiKey Part Number
SMF14A-E3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMF14A-E3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
SMF14A-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF14A-E3-08
Description
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO219AB
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23.2V Clamp 8.6A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AB (SMF)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.6A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Series
Active
Capacitance @ Frequency
392pF @ 1MHz
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Package / Case
DO-219AB
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V