MSP3V3-M3/89A
DigiKey Part Number
MSP3V3-M3/89AGITR-ND - Tape & Reel (TR)
MSP3V3-M3/89AGICT-ND - Cut Tape (CT)
MSP3V3-M3/89AGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSP3V3-M3/89A
Description
TVS DIODE 3.3VWM 11.5V DO219AD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11.5V Clamp 87A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-219AD (MicroSMP)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MSP3V3-M3/89A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
87A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
150W
Series
Power Line Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
1
Package / Case
DO-219AD
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3.3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
4.1V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.5V