ILBB0805ER102V
DigiKey Part Number
541-2293-2-ND - Tape & Reel (TR)
541-2293-1-ND - Cut Tape (CT)
541-2293-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILBB0805ER102V
Description
FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 kOhms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 100mA 350mOhm
EDA/CAD Models
ILBB0805ER102V Models
Category
Current Rating (Max)
100mA
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Height (Max)
0.043" (1.10mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)