CA-DKCA1-152L0-I0-12
DigiKey Part Number
2057-CA-DKCA1-152L0-I0-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA-DKCA1-152L0-I0-12
Description
COAX CBL U.FL, MHF1 TO CABLE 12"
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to Cable 1.13mm OD Coaxial Cable 12.00" (304.80mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Adam Tech
2nd Connector
Cable (Round)
Series
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bag
Cable Type
1.13mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Connector Impedance
50 Ohms
Style
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 to Cable
Overall Impedance
50 Ohms