CSC09A01100KGEK
DigiKey Part Number
CSC100KW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSC09A01100KGEK
Description
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 9SIP
Customer Reference
Detailed Description
100k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP
Category
Number of Pins
9
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
9-SIP
Resistance (Ohms)
100k
Supplier Device Package
9-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.890" L x 0.098" W (22.61mm x 2.49mm)
Number of Resistors
8
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C