4309R-101-104 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 1.532
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 1.104
Datasheet
100k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 9-SIP
4309R-101-104
DigiKey Part Number
4309R-101-104-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4309R-101-104
Description
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 9SIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
4309R-101-104 Models
Category
Number of Pins
9
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
200mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
9-SIP
Resistance (Ohms)
100k
Supplier Device Package
9-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.884" L x 0.085" W (22.45mm x 2.16mm)
Number of Resistors
8
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C