UCC21750DWR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UCC21750DWR |
Description | DGTL ISO 5.7KV 1CH GT DVR 16SOIC |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10A Gate Driver Capacitive Coupling 5700Vrms 1 Channel 16-SOIC |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UCC21750DWR Models |
Category | Rise / Fall Time (Typ) 33ns, 27ns |
Mfr | Current - Output High, Low 10A, 10A |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Peak Output 10A |
Part Status Active | Voltage - Output Supply 13V ~ 33V |
Technology Capacitive Coupling | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Number of Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Isolation 5700Vrms | Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
Common Mode Transient Immunity (Min) 150V/ns | Supplier Device Package 16-SOIC |