ACM4520-421-2P-T000
DigiKey Part Number
445-8644-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8644-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8644-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM4520-421-2P-T000
Description
CMC 2.8A 2LN 420 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 420 Ohms @ 100 MHz 2.8A DCR 55mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACM4520-421-2P-T000 Models
Category
Current Rating (Max)
2.8A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
55mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.185" L x 0.177" W (4.70mm x 4.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.079" (2.00mm)
Impedance @ Frequency
420 Ohms @ 100 MHz