CSD19532Q5B
DigiKey Part Number
296-37478-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-37478-1-ND - Cut Tape (CT)
296-37478-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSD19532Q5B
Description
MOSFET N-CH 100V 100A 8VSON
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 100 V 100A (Ta) 3.1W (Ta), 195W (Tc) Surface Mount 8-VSON-CLIP (5x6)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSD19532Q5B Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
3.2V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
62 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4810 pF @ 50 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
3.1W (Ta), 195W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Supplier Device Package
8-VSON-CLIP (5x6)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
6V, 10V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
4.9mOhm @ 17A, 10V