TPSMF4L64A
DigiKey Part Number
F7555TR-ND - Tape & Reel (TR)
F7555CT-ND - Cut Tape (CT)
F7555DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSMF4L64A
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD123F
Detailed Description
103V Clamp 3.9A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123F
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.9A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Voltage - Breakdown (Min)
71.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
103V