FN3258-100-35
DigiKey Part Number
817-1381-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3258-100-35
Description
LINE FILTER 100A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 100 A DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
Category
Current
100 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Tray
Approval Agency
CSA, ENEC, UR
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Single Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
277 V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
480 V