B84143A0120R105
DigiKey Part Number
495-4529-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84143A0120R105
Description
LINE FILTER 300/520VAC 120A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 120 A 300V, 520V 50/60Hz Single Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B84143A0120R105 Models
Category
Current
120 A
Manufacturer
TDK
Frequency - Operating
50/60Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tray
Approval Agency
cUR, ENEC, UR
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Single Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC
300V, 520V