ANT-433-CW-HWR-SMA
DigiKey Part Number
ANT-433-CW-HWR-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-CW-HWR-SMA
Description
RF ANT 433MHZ WHIP TILT SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Tilt SMA Male Connector Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-433-CW-HWR-SMA Models
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Number of Bands
1
Series
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
1.1dBi
Part Status
Active
Termination
SMA Male
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
5.591" (142.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Applications
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Frequency Range
418MHz ~ 448MHz