TCM06UX-020-2P-T201
DigiKey Part Number
445-TCM06UX-020-2P-T201TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-TCM06UX-020-2P-T201CT-ND - Cut Tape (CT)
445-TCM06UX-020-2P-T201DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCM06UX-020-2P-T201
Description
CMC 100MA 2LN 20 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 20 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 500mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TCM06UX-020-2P-T201 Models
Category
Current Rating (Max)
100mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Voltage Rating - DC
10V
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.014" (0.35mm)
Impedance @ Frequency
20 Ohms @ 100 MHz