MCZ1210AH900L2TD0G
DigiKey Part Number
445-MCZ1210AH900L2TD0GTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MCZ1210AH900L2TD0GCT-ND - Cut Tape (CT)
445-MCZ1210AH900L2TD0GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCZ1210AH900L2TD0G
Description
CMC 100MA 2LN 90OHM SMD AEC-Q200
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 1.75Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.75Ohm
Voltage Rating - DC
5V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Current Rating (Max)
100mA